GODZINY PRACY BIBLIOTEKI

środa: 7.30 - 15.00

czwartek: 7.30 - 14.00

piątek: 7.30 - 14.00

Czytacie książki? Mamy nadzieję, że tak. Jeśli jednak jeszcze do tej pory nie poznaliście tego magicznego sposobu na spędzanie wolnego czasu, to koniecznie trzeba to nadrobić. Zapraszamy do szkolnej biblioteki. Zgromadziliśmy tu dla Was ponad piętnaście tysięcy książek. W ubiegłym roku uczestniczyliśmy w projekcie Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, dzięki czemu zbiory biblioteki szkolnej zostały wzbogacone o mnóstwo nowych świetnych książek. O to, jakie tytuły powinny znaleźć się na półkach naszej biblioteki, pytaliśmy dzieci, nauczycieli i rodziców. Mamy powieści przygodowe i obyczajowe, fantastykę, kryminały, komiksy, zbiory wierszy, książki popularnonaukowe i mnóstwo propozycji dla najmłodszych i zarazem najwierniejszych czytelników. Jest w czym wybierać!

Nasza biblioteka jest nie tylko miejscem, gdzie wypożyczamy książki. To także oaza ciszy i wytchnienia od szkolnego gwaru. Na każdej przerwie można wpaść i zagłębić się w lekturze książki, czy ulubionego czasopisma. Można pograć w szachy, odrobić lekcje, porozmawiać… Organizujemy zajęcia biblioteczne, spotkania autorskie, wydajemy szkolną gazetkę, przygotowujemy inscenizacje i przedstawienia teatralne, inicjujemy akcje charytatywne, przeprowadzamy sesje fotograficzne z książką oraz ciekawe konkursy. Do tradycji szkolnej należą: konkurs mitologiczny „Na Olimpie. Wśród bogów i herosów”, plastyczny „Parada ulubionych postaci z książek” oraz recytatorski „Charakterki z wierszy poetów polskich”. W ubiegłym roku szkolnym wielkim zainteresowaniem cieszyła się zabawa „Literacki Sherlock Holmes” oraz akcja „Mam książkę i nie zawaham się jej użyć”. Uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” oraz projekcie „Poczytaj mi, przyjacielu”, w ramach którego szóstoklasiści czytali książki młodszym kolegom w przedszkolu i w szkolnej świetlicy.

Jednym słowem podejmujemy wiele inicjatyw z książką w tle, aby zachęcić wszystkich do czytania. W tym roku też mamy wiele nowych pomysłów. Zapraszamy do biblioteki, miejsca wyjątkowej przestrzeni kontaktu z książką. Sezon czytelniczy uważamy za otwarty.

Bibliotekarze