KOŁO SAMORZĄDOWE

Przedmiot: Koło Samorządowe

Data realizacji: do 15.05.2020 r.

Temat zajęć: Wymyślamy konkurs z okazji Dnia Dziecka.

Cele:

1. Wdrożenie do samorządności.

2. Nauka dyskusji w grupie, wartościowania pomysłów, argumentowania swoich wypowiedzi.

Materiały do pracy dla uczniów

1. Kochani, po ostatniej dyskusji spotykamy się dziś ponownie na rozmowie w aplikacji Messenger na naszej samorządowej grupie. Postaramy się zorganizować konkurs dla uczniów z okazji Dnia Dziecka. Musimy omówić dziś możliwości uczniów co do wykonania prac, ale również nasze możliwości w kwestii choćby nagród i sposobów ich przekazywania. Konieczne jest również ustalenie terminów, tak by konkurs został rozwiązany do połowy czerwca. Wszystkie te kwestie omówimy podczas dzisiejszej dyskusji. Zachęcam do udziału.

3. Polecenia do lekcji.

Zaloguj się na grupę „Samorząd Uczniowski” w aplikacji Messenger dziś o 15:00.

Weź udział w dyskusji.

4. Praca domowa.

brak

5. Kryteria ocen.

6. Informacja o tym, w jaki sposób przesłać

Przedmiot: Koło Samorządowe

Data realizacji: do 08.05.2020 r.

Temat zajęć: Jak mogę działać w Samorządzie Uczniowskim mimo pandemii?

Cele:

1. Wdrożenie do działań samorządowych, pracy w grupie i kreatywności.

Materiały do pracy dla uczniów

1. Kochani, spotykamy się dziś na naszej grupie na Messengerze, aby omówić bardzo ważny temat: jak możemy działać mimo tego, że nie ma nas fizycznie w szkole? Czy jako Samorząd Uczniowski macie możliwość działania? Czy jest jakieś zadanie Samorządu, które mimo tej trudnej sytuacji moglibyście zrealizować? Ten temat omówimy dziś podczas spotkania. Zachęcam do aktywnego udziału w dyskusji.

3. Polecenia do lekcji.

Zaloguj się na grupę „Samorząd Uczniowski” w aplikacji Messenger dziś o 15:00.

Weź udział w dyskusji.

4. Praca domowa.

brak

5. Kryteria ocen.

6. Informacja o tym, w jaki sposób przesłać

Przedmiot: Koło Samorządowe

Data realizacji: do 10.04.2020 r.

Temat zajęć:

1. O czym może decydować Samorząd Uczniowski?

2. Prawa ucznia.

Cele:

Zapoznanie uczniów z prawami SU.

Przypomnienie praw ucznia.

Materiały do pracy dla uczniów

1. Do tej pory mało mówiliśmy o specyfice Samorządu Uczniowskiego. Proszę, abyście zapoznali sie z materiałami:  jakie prawa ma Samorząd Uczniowski, jak się go tworzy, o czym możecie decydować, w jakich akcjach brać udział. Szczególnie polecam dwa linki, które podałam, ale zachęcam do przejrzenia całej strony. Wiem, że wiele działań, które planowaliśmy nam przepadło, ale jeśli tylko będziemy mieli okazję to spróbujemy jakoś to odrobić. Jeśli nie w tym, to w przyszłym roku szkolnym. Jeśli przyjdzie wam jakiś ciekawy pomysł do głowy na akcję SU- piszcie do mnie śmiało na skrzynkę w Office 365. Wszelkie wątpliwości i pytania również proszę kierować pod ten adres. Trzymajcie się ciepło, do zobaczenia :)

2. Wskazanie materiałów do pracy

Materiał, z którym będziemy pracować znajduje się na stronie:

link 1: http://szkolasamorzadu.pl/index.php/szkola-podstawowa/decydujemy?view=categories

link 2: http://szkolasamorzadu.pl/index.php/szkola-podstawowa/czym-jest-samorzad/index.php?option=com_content&view=categories&id=155&Itemid=123

3. Polecenia do lekcji.

Proszę zapoznać się z materiałami:

a) czym może decydować Samorząd Uczniowski (link 1)

b) prawach ucznia (link 2)

Porozmawiamy o tym po powrocie do szkoły.