27 grudnia 2018 13:00 | Aktualności

Dzień Ochrony Praw Dziecka.

W dniu 20 listopada 2018 r. obchodziliśmy Dzień Ochrony Praw Dziecka. W przebieg uroczystości zaangażowani zostali wszyscy uczniowie naszej Szkoły. W ramach obchodów tego szczególnego dnia podjęliśmy szereg działań. Wychowawcy przeprowadzili zajęcia w oparciu o zapisy Konwencji o Prawach Dziecka. Zorganizowany został uroczysty apel. Przeprowadziliśmy konkurs na plakat promujący prawo do ochrony przed przemocą; prace uczniów zaprezentowane zostały na specjalnej wystawie. Na korytarzu szkolnym została umieszczona gazetka edukacyjna dotycząca praw dziecka na świecie. Punktem kulminacyjnych obchodów była akcja GoBlue polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego jako symbolizującego prawa dziecka. Uczniowie uczcili ten dzień pamiątkowym zdjęciem w hali sportowej, a klasa II b nakręciła film poświęcony dzieciom i ich prawom. Koordynatorami działań związanych z obchodami Dnia Ochrony Praw Dziecka byli nauczyciele: Ewa Dziembowska, Rafał Gutowski, Elżbieta Jędrzejewska, Emilia Petrykowska-Kosińska, Patrycja Orłowska, Agnieszka Zarzycka-Rakoczy.

niebieskie_ludziki.jpg