04 kwietnia 2019 13:05 | Aktualności

Informacja w związku z zapowiadanym strajkiem.

Szanowni Rodzice,

z niecierpliwością i ogromnymi obawami oczekujemy na wynik toczących się w ostatnich dniach rozmów przedstawicieli rządu z kierownictwem związków zawodowych zrzeszających pracowników oświaty. Brak porozumienia w sprawie żądań płacowych oznaczać bowiem będzie ogólnopolski strajk w szkołach i placówkach od poniedziałku 8 kwietnia. Jeżeli do niego dojdzie, strajkować będzie także większość nauczycieli Szkoły Podstawowej w Łącku. Do referendum strajkowego w naszej Szkole przystąpiło 86 % uprawnionych, z czego 84 % opowiedziało się za strajkiem. O tym, ilu nauczycieli przystąpi do strajku, dyrekcja Szkoły dowie się w dniu jego rozpoczęcia. Dopiero wtedy będę mogła zaplanować zajęcia, które prowadzone będą przez pozostałych nauczycieli. Możliwe, że niektórzy rodzice zdecydują o pozostaniu dzieci w domu. Chociaż możliwości Szkoły będą w tym zakresie bardzo ograniczone, opieka zostanie zapewniona wszystkim uczniom, którzy w tych dniach przyjdą do Szkoły. W celu zaplanowania organizacji pracy Szkoły w dniach ewentualnego strajku (dowóz uczniów, wydawanie obiadów), proszę o przekazanie do piątku 05 kwietnia informacji o obecności lub nieobecności dziecka w Szkole w dniach od 08 do 12 kwietnia. O bieżącej sytuacji będę informowała Państwa za pośrednictwem strony internetowej Szkoły (glack.superszkolna.pl) i dziennika elektronicznego (konta rodziców i uczniów). Obecność lub nieobecność dziecka możecie Państwo zgłaszać także telefonicznie pod numerem (24) 384-14-20.

Donata Patora, dyrektor Szkoły Podstawowej im. ppor. Emilii Gierczak w Łącku

Łąck, 04.04.2019 r.