12 kwietnia 2019 14:00 | Aktualności

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

W dniu 25.02.2019 r. w Szkole Podstawowej im. ppor. Emilii Gierczak w Łącku odbyły się zmagania konkursowe etapu gminnego XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W konkursie uczestniczyli:

grupa I (klasy 1 - 6 szkoły podstawowej) - 13 uczniów;
gruba II (klasy 7 - 8 szkoły podstawowej, klasy 3 gimnazjum) - 19 uczniów.

Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 40 pytań (grupa I), 38 pytań (grupa II), na które należało odpowiedzieć w czasie 45 minut. Troje uczniów z najlepszymi wynikami zakwalifikowało się do kolejnej części turnieju, podczas której musieli odpowiedzieć na wylosowane pytania.

W komisji konkursowej znaleźli się: dh. Jarosław Klimek - Prezes Zarządu Gminnego OSP Gminy Łąck, dh. Krzysztof Kamiński - Prezes OSP w Łącku, dh. Krzysztof Fijałkowski - strażak OSP Zaździerz, p. Katarzyna Chmielecka-Kwestarz - przedstawicielka Urzędu Gminy Łąck, p. Emilia Petrykowska-Kosińska i p. Rafał Gutowski - nauczyciele Szkoły Podstawowej w Łącku.

Zwycięzcami gminnego XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:

grupa I:

1. miejsce - Oliwia Raciniewska, kl. 6 b,
2. miejsce - Klaudia Cybulska, kl. 6 b,
3. miejsce - Zuzanna Lińska, kl. 6 b.

grupa II:

1. miejsce - Filip Fijałkowski klasa 8 b
2. miejsce - Natalia Kowalska klasa 3 a gim.
3. miejsce - Zuzanna Bednarczyk klasa 8 a

Uczniowie Oliwia Raciniewska i Filip Fijałkowski zakwalifikowali się do eliminacjach powiatowych, które odbędą się w Szkole Podstawowej Nr 1 w Płocku.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach turnieju.

Daniel Szturomski - koordynator OTWP "Młodzież zapobiega pożarom".