12 kwietnia 2019 14:01 | Aktualności

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Łącku zwycięzcami powiatowych eliminacji Turnieju BRD

W dniu 3 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 w Płocku odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Kilkudziesięciu uczniów ze szkół z terenu powiatu płockiego napisało test z zakresu bezpieczeństwa na drodze. Wszystko przebiegało pod czujnym wzrokiem Policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Turniej organizowany jes przez Komendę Główną Policji, Polski Związek Motorowy, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego.

Celem turnieju jest poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej; popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, przyswajanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, promowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Turniej jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, podzielonych na dwie grupy: grupa I – uczniowie w wieku 10-12 lat, grupa II – starsi uczniowie ze szkół podstawowych.

Reprezentanci Szkoły Podstawowej w Łącku okazali się najlepsi wśród drużyn starszych z terenu powiatu płockiego.
Rywalizacja zakończyła się wynikiem:

I – SP w Łącku
II – SP w Siecieniu
III – SP w Blichowie

Naszą Szkołę reprezentowali: Michał Donakowski, Filip Fijałkowski i Michał Zieliński (wszyscy z klasy 8 b).

Zwycięzcom serdecznie gratulowała Pani Iwona Sierocka - Wicestarosta Powiatu Płockiego, która podkreśliła, jak ważne jest bezpieczeństwo w życiu każdego człowieka.

Zwycięzcy tego etapu spotkają się 29 kwietnia w Gostyninie na eliminacjach rejonowych.

Opiekun drużyny - Daniel Szturomski