28 kwietnia 2019 12:00 | Aktualności

Sukces w eliminacjach rejonowych konkursu recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem”.

Tegoroczny konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” był poświęcony literaturze prezentującej piękno świata i dumę z bycia człowiekiem. Główne motto konkursu, słowa Janusza Korczaka „Nikomu nie życzę źle. Nie umiem. Nie wie wiem, jak to się robi…” przypominały, że życzliwość, dobro, empatia to towary „deficytowe” współczesnych czasów.

Celem konkursu jest kształtowanie mądrego, wrażliwego człowieka, uczenie przez literaturę tego, co najwartościowsze w życiu, odczuwanie radości  z piękna i dobra wokół nas.

Miło nam poinformować, że uczennice naszej Szkoły:

Weronika Chabowska VIa,

Marta Rosa Vc,

Marysia Żmudowska Va

zakwalifikowały się do rejonowego etapu konkursu „Pięknie być człowiekiem”, który przeprowadzony został 25 kwietnia w Gąbinie. Dziewczęta zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wysoko ocenione przez Komisję. Marta Rosa (podopieczna p. A. Krysztofiak) zajęła trzecie miejsce. Gratulujemy uczennicom, które tak pięknie reprezentowały szkołę i życzymy dalszych sukcesów.

Bogumiła Pierzchanowska