08 lipca 2019 09:51 | Aktualności

Wyniki egzaminu gimnazjalnego i egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2018/2019.

W roku szkolnym 2018/2019 do egzaminów zewnętrznych przystąpiły w naszej Szkole dwa roczniki uczniów. Po raz pierwszy przeprowadzony został egzamin ósmoklasisty. Po raz osiemnasty, a jednocześnie po raz ostatni, odbył się egzamin gimnazjalny. Do egzaminu ósmoklasisty przystąpiło 43 uczniów, a do egzaminu gimnazjalnego – 42 uczniów najstarszych klas. Ósmoklasiści zmierzyli się  z zadaniami egzaminacyjnymi z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego - języka angielskiego (42 uczniów) lub języka niemieckiego (1 uczennica). Uczniowie klas trzecich gimnazjalnych rozwiązywali zadania z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, matematyki, przedmiotów przyrodniczych (biologii, chemii, fizyki i geografii) oraz z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym i na poziomie rozszerzonym – z języka angielskiego (41 uczniów) i języka niemieckiego (1 uczennica). Uczniowie i nauczyciele poznali wyniki obu egzaminów 14 czerwca, a w dniu zakończenia roku szkolnego absolwenci otrzymali zaświadczenia o uzyskanych wynikach podane w procentach i w skali centylowej, która pozwala uczniom porównać własne wyniki z wynikami innych uczniów w całym kraju.

Jesteśmy dumni z tegorocznych osiągnięć zarówno ósmoklasistów, jak i gimnazjalistów. W obu przypadkach wyniki przewyższają (znacznie) średnią powiatu. Wyniki łąckich ósmoklasistów są także wyższe od średnich wyników uczniów w całym kraju i w województwie mazowieckim. Gimnazjaliści „pokonali” kraj i województwo mazowieckie wynikami egzaminu z matematyki i przedmiotów przyrodniczych. Zachęcamy do zapoznania się z zestawieniami wyników zamieszczonymi w załączniku.

Drodzy uczniowie, to był Wasz pierwszy w życiu poważny egzamin. Uważamy, że wszyscy zdaliście go wyśmienicie. Gratulujemy Wam doskonałych wyników, ale także zapału do nauki i mądrego, dojrzałego podejścia w planowaniu dalszej ścieżki edukacyjnej i własnej przyszłości. Życzymy sukcesu w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im ppor. Emilii Gierczak w Łącku