16 października 2019 17:00 | Aktualności

Udział uczniów SP w Łącku w przeglądzie etiud teatralnych.

16 października grupa uczniów z klasy VIIIc i z kl. IIIa, pod opieką p. Beaty Żabki i p. Joanny Zaręby, reprezentowała naszą Szkołę w VII Przeglądzie etiud teatralnych o Świętych i Błogosławionych "Zwykli-Niezwykli" pod honorowym patronatem Biskupa Płockiego Mirosława Milewskiego. Celem przeglądu była popularyzacja tekstów kultury przezentujących sylwetki świętych, ukazanie, czym jest prawdziwa świętość, zachęta do bycia wytrwałym w dążeniu do wytyczonego celu, proponowanie wartości chrześcijańskich, zainteresowanie uczniów życiem świętych i błogosławionych oraz zainspirowanie do wyrażania swoich uczuć w twórczości scenicznej. Nasi uczniowie przedstawili program pt.: "Powołani do świętości", którego przewodnim motywem byli polscy święci: Jan Paweł II, Stanisław Kostka, św. s. Faustyna i Brat Albert Chmielowski. Gratulujemy występu i życzymy dalszej twórczości scenicznej.

Beata Żabka