12 listopada 2019 16:00 | Aktualności

Gminne obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tegoroczne gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Łącku. Następnie jej uczestnicy, prowadzeni przez Gminną Orkiestrę Dęta, przeszli pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbyła się część oficjalna obchodów. Po odśpiewaniu hymnu państwowego okolicznościowe przemówienie wygłosił wójt gminy Łąck Zbigniew Białecki. Następnie przedstawiciele władz samorządowych, gminnych instytucji, organizacji i stowarzyszeń złożyli pod pomnikiem wieńce i zapalili znicze, oddając hołd obrońcom Ojczyzny i twórcom niepodległego Państwa. Kolejnym punktem obchodów święta Niepodległości był koncert patriotyczny, podczas którego wystąpili: wychowankowie Samorządowego Przedszkola w Łącku, Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Ziemi Łąckiej, uczniowie Szkoły Podstawowej w Łącku, Chór Gloria działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku.

W obchodach brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Łącku, w tym: poczet sztandarowy ze sztandarem szkoły, członkowie młodzieżowych drużyn pożarniczych w Łącku i w Korzeniu, tancerze i wokalistki Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Ziemi Łąckiej, harcerze i zuchy z działających w Szkole drużyn ZHP, szkolny zespół wokalny. Uczniowie naszej Szkoły wystąpili w części artystycznej obchodów Narodowego Święta Niepodległości prezentując montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: p. Katarzyny Chrobot, p. Agnieszki Krysztofiak, p. Mirosławy Pietrzak, p. Jakuba Jabłońskiego.