17 listopada 2019 10:00 | Aktualności

Szkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej „Rozkwitały pąki białych róż”.

Świadectwem naszej troski o wychowanie patriotyczne najmłodszych jest Szkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej „Rozkwitały pąki białych róż”, którego trzecią edycję mieliśmy okazję przeżyć 12 listopada w naszej szkole.

Organizatorom zależało na zaangażowaniu jak największej liczby uczestników we wspólne śpiewanie. Miało to służyć przybliżeniu niełatwej historii naszego kraju, poprzez poznanie piosenek patriotycznych i żołnierskich związanych z najdonioślejszymi historycznymi datami. Zespoły klasowe, wspólnie z wychowawcami, przygotowały ciekawe prezentacje muzyczne. Występy były  realizowane na bardzo wysokim poziomie, co podkreślało uroczysty charakter chwili. Dzieci bardzo emocjonalnie podeszły do zadania i pięknie prezentowały się na scenie, zbierając zasłużone brawa. Wśród wykonywanych utworów znalazły się: „Ułani, ułani…”, „Płynie Wisła, płynie”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Szara piechota”, „Dziś idę walczyć, mamo”, „Uwięziony ptak”, „Piosenka młodego patrioty”, czy tak uniwersalny utwór jak „Wolność” z repertuaru zespołu Chłopcy z Placu Broni. Szkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej był istotną częścią szkolnych i gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

B. Majczak, E. Petrykowska-Kosińska, B. Pierzchanowska