09 grudnia 2019 14:23 | Aktualności

Ogólnopolski projekt „Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj 2”.

Okres przedświąteczny to czas, kiedy warto przypomnieć sobie o pięknej tradycji, jaką jest pisanie i wysyłanie kartek świątecznych. Coraz częściej tradycyjne papierowe kartki są zastępowane przez sms-y lub życzenia wysyłane mailem. Przystępując do ogólnopolskiego projektu “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ 2”, chcemy przypomnieć, że własnoręcznie napisana kartka pozostawia po sobie trwały ślad, integruje rodzinę i sprawia prawdziwą radość naszym najbliższym, przyjaciołom. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.

Wszyscy nasi uczniowie otrzymali świąteczne kartki, które zabrali do domu. Wspólnie z rodzicami, opiekunami będą pisali życzenia świąteczne do najbliższych. Kartkę z wypisanymi życzeniami można samodzielnie wysłać w urządzie Poczty Polskiej lub przynieść, z naklejonym znaczkiem pocztowym, do szkoły do 11 grudnia 2019 r. Kartki będzie można wrzucić do skrzynki znajdującej się w bibliotece szkolnej.

Organizatorzy, zobowiązują się wysłać prawidłowo zaadresowane kartki, z naklejonym znaczkiem pocztowym, na podany adres.

Śpieszcie się – warto bliskim sprawić radość!

A. Zarzycka-Rakoczy, B. Pierzchanowska