11 grudnia 2019 19:24 | Aktualności

Warsztaty ceramiczne dla najmłodszych.

Ceramika to dla dziecka bardzo twórcze doświadczenie, rozwój i zabawa, ale także doskonałe zajęcie terapeutyczne i relaksacyjne. Praca z gliną skupia, uspokaja, rozwija kreatywność, wyobraźnię i zdolności manualne. Uczy koncentracji, cierpliwości, odpowiedzialności, planowania. Pomaga rozwijać świadomość dziecięcych możliwości i wzmacniać poczucie własnej wartości.

W październiku i listopadzie uczniowie klasy II a i II b uczestniczyli w zajęciach ceramicznych. Podczas tych warsztatów tworzyły i poznały jedną z najstarszych technik wypowiedzi artystycznej i rzemiosła. Zapoznały się z materiałem, techniką kształtowania gliny, modelowaniem i kształtowaniem form przestrzennych. Następnie wykonane prace ozdabiały i szkliwiły.  Efektem są piękne „Jesienne domki".

Marzena Kaźmierczak