17 grudnia 2019 12:45 | Aktualności

Udział uczniów klas szóstych w projekcie JAZDA NA PŁOCK.

Uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej w Łącku w październiku i listopadzie brali udział w  projekcie pn.: JAZDA NA PŁOCK – odkrywamy kulturę i dziedzictwo historyczne Płocka, którego organizatorem była Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna. Udział w projekcie był dla uczestników bezpłatny, a sam projekt został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

W trakcie trzech wyjazdów do Płocka uczniowie mieli możliwość poznać historię miasta oraz ich władców – Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego, zwiedzając Muzeum Mazowieckie, Muzeum Diecezjalne  oraz Katedrę Płocką.  Kolejnym etapem projektu były zajęcia w Muzeum Żydów Mazowieckich oraz wizyta w Płockiej Galerii Sztuki połączona z warsztatami artystycznymi dla uczniów. Punktem kulminacyjnym projektu był udział uczniów w spektaklu pt.: „Tajemniczy Ogród” w Teatrze Dramatycznym, po którym uczniowie mieli niepowtarzalną możliwość zwiedzenia kuluarów płockiego Teatru wraz z panem Mariuszem Pogonowskim.

W tym miejscu chcielibyśmy wyrazić serdeczne podziękowania dla przewodniczącej Rady Rodziców klasy 6c pani Edyty Kalwas za współpracę przy realizacji projektu, ponieważ dzięki udziałowi w projekcie uczniowie mieli możliwość pogłębienia wiedzy na temat Płocka, dowiedzieć się rzeczy zupełnie nam nieznanych. Wyjazdy były świetnym sposobem na zintegrowanie uczniów klas szóstych.

Magdalena Andrzejewska, Milena Kuchta, Agnieszka Krysztofiak, Agnieszka Orłowska