19 stycznia 2020 09:02 | Aktualności

WOŚP 2020 w Szkole Podstawowej w Łącku.

Nasza szkoła wzięła udział w 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasło tegorocznej edycji WOŚP 2020 brzmiało: "WIATR W ŻAGLE" - 28. Finał WOŚP dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Pieniądze zbierano przede wszystkim na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Przy Szkole Podstawowej w Łącku utworzono sztab, w którym pracowało piętnastu uczniów klas ósmych.

Licytacja przedmiotów przysłanych przez Fundację WOŚP odbyła się w piątek przed 28. Finałem w sali gimnastycznej naszej Szkoły. Przebiegała bardzo dynamicznie. Licytowano: kalendarze, breloczek, magnes, książeczki, płytę DVD, jednak największym powodzeniem cieszyły się koszulki z logo Wielkiej Orkiestry i to je wylicytowano za najwyższe kwoty.

Drugim etapem działalności sztabu była zbiórka w terenie. Wolontariusze kwestowali w niedzielę podczas Finału, przed i po mszach świętych na terenach przykościelnych w Łącku, Sendeniu Dużym i Korzeniu Królewskim oraz w Szkole Podstawowej w Łącku, w poniedziałek i wtorek, zbierając fundusze wśród uczniów i pracowników szkoły. Zbiórka cieszyła się dużym powodzeniem, zarówno w terenie, jak i w szkole. Wszyscy otwierali serca i reagowali życzliwie i hojnie.

Zbiórka w niedzielę podczas 28. Finału:

- w Łącku: 1551, 47 zł,

- w Sendeniu Dużym: 804,79 zł,

- w Korzeniu Królewskim: 831,82 zł.

Zbiórka w Szkole Podstawowej w Łącku: 812, 90 zł.

Licytacja gadżetów w Szkole Podstawowej w Łącku: 625,74 zł.

W sumie podczas zbiórki wolontariusze ze sztabu przy Szkole Podstawowej w Łącku zebrali 4626,72 zł.

Szef sztabu i wolontariusze wyrażają ogromne podziękowania za wsparcie dla Dyrekcji Szkoły, opiekunów, którzy czuwali w niedzielę nad bezpieczeństwem podczas zbiórki, jak i wszystkim, którzy wsparli ten szczytny cel.

Szef Sztabu, opiekun SU - Ewa Krzywda