Aktualności

12 maja 2020 11:00 | Aktualności

Zakup laptopów dla uczniów i nauczycieli z terenu Gminy Łąck w ramach projektu Zdalna Szkoła.


obrazek.jpg


Realizacja zadania:

„Zakup laptopów dla uczniów i nauczycieli z terenu Gminy Łąck,

w ramach projektu Zdalna Szkoła”

 

httpscppcgovplnaszedzialania2stronaglowna1910uwaga180mlnnasprzetdlauczniowinauczycielifbclid=iwar3nc0chui_q_rlzrq0498tx8tgxbemfquj0l8vhwcchqpyy2gfsjqmxmew.png


Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Łąck,

Miło mi poinformować, że Gmina Łąck pozyskała 59 925,60 zł z rządowego programu „Zdalna szkoła”. Dzięki otrzymanej dotacji zostały zakupione 24 laptopy wraz z akcesoriami (myszki, słuchawki nauszne z mikrofonem), które będą służyć uczniom i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej im. ppor. Emilii Gierczak w Łącku do komunikowania się w ramach zdalnego nauczania w okresie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu edukacji.


Sprzęt komputerowy w najbliższym czasie zostanie rozdysponowany przez szkołę uczniom i nauczycielom w użyczenie, na czas realizacji nauki w formule zdalnej.


Po przywróceniu standardowego nauczania, sprzęt zostanie przekazany szkole dla zwiększenia potencjału cyfrowego placówki.


Zadanie jest w 100% dofinansowane w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”, projekt grantowy pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.


Szczegółowe informacje o programie oraz listy samorządów, które uzyskały wsparcie na stronie https://cppc.gov.pl/zdalna-szkola 


Wójt Gminy Łąck

Zbigniew Białecki

Przeczytano: 1116 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: