29 lipca 2020 12:00 | Aktualności

Wyprawka pierwszoklasisty.

speg_blue.png

Szanowni Państwo, Rodzice pierwszoklasistów,

zachęcamy do systematycznego odwiedzania naszej strony, przez którą będziemy Państwu przekazywać bieżące informacje dotyczące organizacji pracy w nowym roku szkolnym.

Pod koniec sierpnia poinformujemy o miejscu i harmonogramie spotkań z wychowawcami w dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2020/21 - we wtorek 1 września 2020 r.

Przypominamy, że uczniowie korzystają z bezpłatnych podręczników i materiałów ćwiczeniowych. Podręczniki są uczniom wypożyczane na początku września. Materiały ćwiczeniowe otrzymują bezpłatnie, bez obowiązku zwrotu. Rodzice pokrywają wyłącznie koszt zakupu podręcznika do religii lub etyki (przedmiotów nieobowiązkowych). Informacja o możliwości zakupu podręcznika do religii zostanie Państwu przekazana w pierwszym tygodniu nauki.

A już teraz prosimy o zapoznanie się z wykazem przyborów niezbędnych w pracy na lekcjach oraz wymaganiami doptyczącymi stroju na zajęcia sportowe i obuwia na zmianę. Plik w wersji do pobrania zamieszczony został jako załącznik na dole strony.

coloredpencils3682424_640.jpg

WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Przybory do pozostawienia w klasie

• trzy teczki A4 z gumką (na sprawdziany i karty pracy) podpisane
  • jeden blok rysunkowy z białymi kartkami mały podpisany
  • kredki bambino 12 kolorów (z papierową osłonką) podpisane
  • pastele suche (12 kolorów) podpisane
  • farby plakatowe (12 kolorów) ASTRA podpisane
  • 2 pędzle (średni i gruby) podpisane
  • pojemnik do wody podpisany
  • 1 wycinanka duża (kolorowy papier niesamoprzylepny) podpisana
  • nożyczki, gumka do ścierania, temperówka podpisane
  • 2 kleje (biurowy w sztyfcie i wikol lub magic w tubce) podpisane
  • plastelina (12 kolorów) podpisana
  • ręcznik papierowy 2 sztuki podpisane

Przybory do codziennego noszenia w plecaku

• zeszyt w kratkę - 16 kartek (do informacji) podpisany
  • zeszyt w kratkę - 16 kartek podpisany
  • zeszyt w trzy linie - 16 kartek podpisany
  • jeden piórnik podpisany wyposażony w mazaki lub cienkopisy 6 kolorów, 2 zwykłe ołówki, gumkę, temperówkę, linijkę, kredki ołówkowe

Strój na zajęcia sportowe i obuwie na zmianę

• strój na zajęcia sportowe - biała bawełniana podkoszulka, granatowe lub czarne spodenki - zapakowane w worek z materiału podpisany)
  • wygodne, oddychające i bezpieczne obuwie z białą podeszwą bądź z oznaczeniem "non marking" (nie zostawia śladów na podłożu), uniwersalne -  do chodzenia po szkole i wykonywania ćwiczeń podczas zajęć sportowych

Wybór typu obuwia pozostawiamy Rodzicom. To Państwo wiecie, w jakich butach dziecko czuje się najlepiej. W przypadku pierwszoklasistów sugerujemy wersję bez sznurówek (wsuwane – z gumkami lub bez gumek, zapinane na rzepy …). Nawet jeżeli dziecko umie zawiązywać sznurówki samodzielnie, mają one tendencję do rozwiązywania się, co bywa przyczyną upadków i urazów.

Wyprawkę  należy skompletować do 2 września.