25 grudnia 2013 10:51 | Aktualności

Bezpieczeństwo uczniów priorytetem.

13 listopada 2013 r. w Gimnazjum w Łącku odbyły się warsztaty pod nazwą „Moja bezpieczna droga do szkoły" zorganizowane w ramach projektu „Bezpiecznie w Regionie Płockim”, który realizowany jest przez Fundację „Młodzi Razem” w partnerstwie z  Komendą Miejską Policji w Płocku oraz Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki.” Wzięli w nich udział uczniowie drugich klas. Podczas zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów, ratowników medycznych, młodzież zapoznawała się z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz utrwalała swoja wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczniowie biorący udział w projekcie otrzymali zaproszenie na konferencję „Bezpieczne drogi ze Św. Mikołajem”, która odbyła się w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki w dniu 20 grudnia. Reprezentacja uczniów wraz z opiekunem, p. Danielem Szturomskim, odebrała podczas tego spotkania certyfikat „Szkoły promującej bezpieczeństwo”.